Masaże ajurwedyjskie i orientalne

Ayurveda nazywana jest „matką medycyny”. Miała znaczny wpływ na medycynę chińską i medycynę starożytnego Egiptu. Elementy ayurvedyjskie można odnaleźć nawet u Hipokratesa. Według ayurvedy nasza świadomość jest energią, która przejawia się w pięciu podstawowych zasadach metabolicznych eterze, powietrzu, ogniu, wodzie i ziemi. Z tych pięciu elementów powstała cała materia, tzn. wszystkie substancje organiczne i nieorganiczne. Elementy umiejscowione są także w ciele. Eter przejawia się jako puste przestrzenie, np. w jamie ustnej, a powietrze to ruch, czyli np. bicie serca. Ogień odpowiada m.in. za metabolizm i inteligencję. Woda z kolei umiejscowiona jest w błonach śluzowych, a ziemia buduje stałe struktury, takie jak mięśnie i kości. Równowaga tych wszystkich składników prowadzi do pełnego szczęścia i zdrowia.
Veda oznacza wiedzę, Ayur – to życie.
Masaż Lomi-Lomi– tradycyjny masaż hawajski Lomi Lomi, nazywany również często potocznie masażem polinezyjskim to bardzo skuteczna metoda pracy z ciałem za pomocą której można poradzić sobie z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa, bólami mięśni, migrenowymi bólami głowy spowodowanymi długotrwałym stresem lub ciężkimi przeżyciami. Głęboki relaks powoduje odblokowanie negatywnych emocji, które „zapamiętują” nasze mięśnie poprzez wywołanie w nich napięcia. Przywrócenie świadomości naszego ciała poprzez stan głębokiej relaksacji (stan Alfa) osiągnięty dzięki Lomi pozwala nam na pozbycie się wielu fizycznych i psychicznych ograniczeń.
Masaż ten wywołuje głębokie uczucie odprężenia i błogostanu, charakterystycznymi technikami pracy są masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych ruchów, przez co zabieg staje się wyjątkowo harmonijny i relaksujący.
Czas zabiegu: ok. 50 min
Cena: 120 zł
Karnet 10 zabiegów: 1200 zł (plus jeden masaż gratis)
Czas masażu: ok. 90 min
Cena: 160 zł
Karnet 10 zabiegów: 1600 zł ( plus jeden masaż gratis)
Masaż misami tybetańskimi-to specjalne techniki wydobywania dźwięków z mis ułożonych na ciele i dzwonków tybetańskich.
Łagodne wibracje delikatnie masują i rozluźniają ciało na zewnątrz i wewnątrz. Ciekawa alternatywa dla osób które nie akceptują intensywnego dotyku. Oddziałuje na poziomie fizycznym, odprężając i rozluźniając napięcie mięśni, odblokowując połączenia nerwowe, harmonizuje całe ciało, umożliwia subtelną pracę z emocjami, pozwala łagodnie oddziaływać na określone sfery psychiki, oczyszcza aurę, harmonizuje pracę czakr. Pomaga usuwać napięcia mięśniowe, blokady energetyczne, ułatwia rozpoznawanie i pokonywanie lęków oraz docieranie do głębin własnego wnętrza.
Czas zabiegu: ok. 50 min
Cena: 90 zł
Karnet 10 zabiegów: 900 zł (plus jeden masaż gratis)
Masaż Bambusami– Bamboo Massage to masaż, który wykonuje się przy pomocy pałeczek i miotełek bambusowych. Kije nazywane „cho” o zróżnicowanej średnicy i miotełki dopasowują się podczas masażu do kształtu mięśni. Masaż bambusami działa drenująco, modelująco, doskonale usuwa napięcie mięśni oraz związane z nim gromadzące się w organizmie człowieka złogi i toksyny – masaż może być wykonany delikatnie i relaksująco lub intensywniej i bardzo głęboko.
Oprócz działania mechanicznego masażu bambusami na organizm wykorzystywane jest mimowolnie zjawisko piezoelektryczności. Bambusy ze względu na swoją budowę bogatą w krzem są naturalnymi piezoelektrykami, tzn. poprzez pocieranie i uciski pałeczkami wywołujemy zjawisko (potencjał elektryczny), które jest wykorzystywane np. w zapalniczkach. Dlatego też często klienci po masażu czują się – w dosłownym znaczeniu tego słowa – doenergetyzowani.
Czas zabiegu: ok. 50 min
Cena: 120 zł
Karnet 10 zabiegów: 1200 zł (plus jeden masaż gratis)

Masaż Ratnaabhyanga– to masaż gorącymi  kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym olejem ayurvedyjskim.
Ratnaabhyanga to wyjątkowo ekskluzywny masaż, zarówno ze względu na przyjemne doznania, działanie jak i na sam wygląd kamieni. Masaż gorącymi kamieniami całego ciała ma działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry. Dodatkowo zastosowanie w 100 % naturalnych, certyfikowanych olei ayurvedyjskich (indyjskich) na bazie czarnego sezamu, kokosu i ziół indyjskich, wyprodukowanych wg. tradycyjnych receptur, uzupełnia perfekcyjnie skomponowany masaż/  zabieg dla klientów nawet najbardziej wymagających.
Masaż gorącymi kamieniami szlachetnymi (półszlachetnymi = naturalnymi np. jaspisami, karneolami, itp.) polega przede wszystkim na masowaniu, a nie tylko na układaniu kamieni na ciele klienta.
Podczas masażu używa się kamieni – unikatów i kryształów obrabianych tylko na specjalne zamówienie z surowców pochodzących z różnych rejonów Indii.. Kamienie tej wielkości są nieosiągalne w ofertach produkcji seryjnej. Są to przede wszystkim jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli, kwarc różowy. Każdy z kamieni ma inne określone działanie na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm.
Popularny masaż kamieniami bazaltowymi to nie masaż Ratnaabhyanga.
Czas zabiegu: ok. 50 min
Cena: 120 zł
Karnet 10 zabiegów: 1200 zł (plus jeden masaż gratis)
Czas masażu: ok. 90 min
Cena: 160 zł
Karnet 10 zabiegów: 1600 zł ( plus jeden masaż gratis)
Masaż Shirodhara–  zabieg polegający na masażu punktu między brwiami („trzeciego oka” – w sanskrycie „ajna”) oraz czoła za pomocą strumienia ciepłego, ziołowego oleju ajurwedyjskiego lub mleka gotowanego z ziołami. Shirodhara jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych i najważniejszych zabiegów ajurwedyjskich. Umiejętnie przeprowadzony zabieg (odpowiedni rytm, dobór oleju) pozwala na przeżycie niezwykle głębokiego relaksu, osiągnięcie wewnętrznego spokoju, harmonii i dystansu, w celu mobilizacji organizmu do samoregulacji. Zabieg skuteczny jest głównie przy dolegliwościach neurowegetatywnych i zmęczeniu. Ten unikalny zabieg odczuwany jest przez klientów jako bardzo przyjemne, delikatne głaskanie lub kołysanie. Dodatkowo wykonany ręczny masaż (namaszczenie) głowy, dekoltu, ramion, pleców wzmacnia efekt zabiegu.
Działanie masażu:
 • pobudza pracę gruczołów dokrewnych (przysadka, szyszynka) odpowiedzialnych za wydzielanie potrzebnych hormonów
 • poprawia pamięć, rozszerza percepcję i intuicję,
 • uspokaja autonomiczny system nerwowy (nerwowość, bezsenność, lęki, stres),
 • łagodzi chroniczne bóle głowy (migreny) i przeciążenia umysłowe,
 • głęboko relaksuje pobudzając aktywność fal mózgowych alfa – wprowadza w korzystny dla zdrowia stan tzw. „błogostanu”
 • niweluje objawy wypalenia zawodowego, depresji i wielu innych chorób psychosomatycznych, a nawet chorób skóry.
  Czas zabiegu: ok. 40 min
  Cena: 90 zł
  Karnet 10 zabiegów: 900 zł (plus jeden masaż gratis)
Masaż Mukabhyanga– Masaż i kosmetyka ayurvedyjska twarzy i dekoltu  z zastosowaniem, naturalnych olei oraz masek Lepam przygotowanych wg. tradycyjnych receptur ajurwedyjskich. Skóra jest odżywiona, nawilżona oraz odmłodzona. Masaż rozluźnia mięśnie twarzy poprawiając jej wygląd.
Czas zabiegu: ok. 50 min
Cena: 100 zł
Karnet 10 zabiegów: 1000 zł (plus jeden masaż gratis)
Masaż Abhisek miodowy– dobroczynne właściwości miodu znane są od bardzo dawna, między innymi za sprawą Kleopatry i Popei, które chętnie stosowały go na przykład w połączeniu z mlekiem do wygładzania skóry i utrzymywania jej w młodości. Miód jest bowiem prawdziwym skarbem natury. To bogactwo soli mineralnych, witamin (B, C, A, D i E) kwasów organicznych, enzymów i olejków eterycznych oraz cukrów (glukozy i fruktozy). Poprawia krążenie, dodaje komórkom życiowej energii. Ma także świetne działanie antyseptyczne – niszczy drobnoustroje odpowiedzialne za stany zapalne, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie się ran.W czasie zabiegu, przez skórę usuwane są szkodliwe substancje, które są przyczyną wielu schorzeń i bólów. Masaż poprawia sprawność układu krążenia, działa regeneracyjnie na skórę, przeciwzapalnie i relaksacyjnie. Masaż jest prawdziwym ukojeniem dla suchej, zmęczonej skóry, pozbawionej blasku.
Czas zabiegu: ok. 50 min
Cena: 100 zł
Karnet 10 zabiegów: 1000 zł (plus jeden masaż gratis)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *